پرش لینک ها

ترندهای طراحی آشپزخانه در سال 2019 (قسمت اول)

در دهه های گذشته طراحی خانه ها به سبکی بود که آشپزخانه در قسمت های انتهایی خانه و مکانی برای پختن غذا و ظروف کثیف بود ولی اینک در سال 2019 طراحی و دکوراسیون آشپزخانه متفاوت از گذشته است. در این مقاله همراه ما باشید تا ترندهای طراحی آشپزخانه در سال 2019 (قسمت اول) را به شما معرفی کنیم.

امروزه آشپزخانه ها به عنوان نقطه کانونی منزل محسوب می شوند، مکانی که همه ی افراد در هنگام صبح یا در شب پس از یک روز طولانی دور هم جمع می شوند. حالا برخلاف گذشته آشپزخانه ها با تمام زیبایی و گرما در قلب خانه ها خودنمایی می کنند.

در طی چند دهه که آشپزخانه ها از نظر کاربرد تغییر کرده اند طراحی و بازسازی دکوراسیون آشپزخانه بسیار مهم شده است. پیشرفت های تکنولوژی و تغییرات پویایی اجتماعی در ظهور آشپزخانه ها به سبک مدرن نقش بسزایی داشته است.

تمرکز خانه ها در حال حاضر بر روی آشپزخانه هایی با محیط باز است تا افراد خانواده به راحتی بتوانند دور هم جمع شوند. در عین حال مانند دیگر ترندهای طراحی مدرن، افراد به سبک های ساده روی آورده که نور طبیعی به یک جنبه اساسی و کلیدی در آشپزخانه تبدیل شده است.

در این جا قصد داریم چند ترند برتر را که کارشناسان طراحی دکوراسیون آشپزخانه برای سال 2019 پیش بینی کرده اند به شما معرفی کنیم.

1- آشپزخانه های هوشمند
آشپزخانه هوشمند
آشپزخانه هوشمند

امروزه فناوری با تمام توان وارد دکوراسیون آشپزخانه شده است، اما نه فقط در قالب وسایل و لوازم خانگی فانتزی. یکی از طراحان دکوراسیون داخلی اذعان داشته که آشپزخانه های هوشمند یکی از جنبه های در حال تحول طراحی داخلی هستند. دقت کنید که امروزه بیشتر آشپزخانه های هوشمند از روی زمین به سمت بالا ساخته می شوند.

شما می توانید برای آشپزخانه های قدیمی نیز این فرآیند را به کار ببرید، تنها کافی است که سنسورها و وسایل هوشمند امروزی را به آشپزخانه تان اضافه کنید.

یکی از مواردی که در طراحی دکوراسیون آشپزخانه هوشمند موثر است شیرهای مکانیزه است این شیرها می توانند لمسی یا به حرکت دست حساس بوده و به صورت خودکار عمل کنند.

از دیگر المان های آشپزخانه های هوشمند یخچال ها و فریزر های هوشمندی هستند که می توانند در صورت کمبود مواد غذایی به شما هشدار دهند و یا دستگاه قهوه سازی که قابل برنامه ریزی بوده و صبح هنگام برخواستن شما قهوه را آماده کند. این ها گزینه هایی هستند که می توانید به آشپزخانه هوشمند خود اضافه کنید.

بهرحال امروزه آشپزخانه های هوشمند یکی از جنبه های در حال تحول طراحی داخلی محسوب می شوند.

2- رنگ های تیره در راه هستند، اینجا زمانی است که سفید در حال فراموش شدن است
استفاده از رنگ های تیره در آشپزخانه
استفاده از رنگ های تیره در آشپزخانه

درست است که کابینت های سفید یک ظاهر کلاسیک داشته و تقریبا در تمام مدل های دکوراسیون آشپزخانه قابل استفاده اند، اما در حال حاضر به آرامی شاهد فراموش کردن آنها هستیم. در سال 2019 انتظار می رود که رنگ سفید در دکوراسیون آشپزخانه سیر نزولی را طی کند بهمین دلیل انتظار می رود که با فراموش شدن رنگ سفید جزایر آشپزخانه را با رنگ های مختلف یا متریال های طرح چوب مشاهده کنیم.

در حال حاضر رنگ هایی باسایه های آبی و سبز از محبوبیت بالایی برخوردار هستند، رنگ های خنثی طبیعی نیز گزینه های دیگر است اما پالت رنگی که در سال 2019 برای دکوراسیون آشپزخانه در راه است تیره بوده و شامل رنگ های سیاه، سبز دریایی و سبز زمردی می باشد، جالب است که بدانید گزینه آخر رنگ گلبهی است.

مطمئنا این مسئله شما را شگفت زده خواهد کرد که کابینت هایی با رنگ تیره چقدر فضای آشپزخانه شما را مجلل و چشمگیر نشان خواهند داد.

3- استفاده از طرح ها، مواد و بافت های ساده
ترندهای طراحی آشپزخانه در سال 2019 (قسمت اول)
ترندهای طراحی آشپزخانه در سال 2019 (قسمت اول)

در حالی که سبک روستیک و مدرن باقی مانده از قرن نوزدهم هنوز محبوبیت دارند اما در طراحی داخلی خانه ها شاهد جایگزین شدن طرح ها و متریال ساده تر هستیم.

همه طالب این هستند که یک فضای آرام و بدون استرس را طراحی کنند تا خود را به دور از استرس های روزمره در آن غرق کنند. این نظریه معمولا به معنای سادگی است که در خطوط بی نقص دکوراسیون مدرن یافت می شود.

در حال حاضر شاهد کم کردن یا حذف کابینت های فوقانی در دکوراسیون آشپزخانه هستیم، این امر باعث می شود که فضای بصری آشپزخانه وسیع تر شود و در نتیجه آشپزخانه ها بزرگتر و روشن تر به نظر برسند. همچنین حذف این مورد به شما امکان می دهد تا از فضای کانتر استفاده کنید.

نکته جالب دیگر این است که بیشتر افراد دسترسی به قفسه های بالای کابینت آشپزخانه ندارند و نیز در صورت احتیاج به فضای ذخیره سازی می توانید از قفسه های باز به عنوان جایگزین استفاده کنید.

زمانی که ما در مورد دکوراسیون آشپزخانه ساده صحبت می کنیم منظور دکوراسیونی کسل کننده نیست. شما می توانید از قفسه های باز با چوب های برش خورده که نشان دهنده عنصر طبیعی است و یا از میله های فلزی که فضا را به دکوراسیون صنعتی نزدیک می کند استفاده کنید.

منبع: https://sebringdesignbuild.com/top-trends-in-kitchen-design/