پرش لینک ها

دکوراسیون اتاق خواب های کوچک

امروزه فضای خانه ها نسبت به گذشته کوچک تر شده است. در این مطلب قصد داریم با معرفی ایده هایی برای دکوراسیون اتاق خواب های کوچک ثابت کنیم که یک اتاق خواب کوچک نیز می تواند دکوراسیون شیک و جذابی داشته باشد.

در حالی که طراحی مدرن به شما ایده ای ارائه می دهد که در اتاق خواب خود تختخوابی به بزرگی تخت خواب پادشاه داشته باشید اما باید بدانید کارکرد اصلی یک اتاق خواب برای استراحت و بازیافتن انرژی است.

ایده ی رنگ های سفید یا روشن
رنگ های سفید یا روشن در طراحی اتاق خواب
رنگ های سفید یا روشن در طراحی اتاق خواب

انتخاب رنگ سفید برای اتاق خواب های کوچک باعث می شود که فضا بیش از حد کوچک و شلوغ به نظر نرسد. این رنگ باعث می شود که اتاق شما بزرگتر به نظر برسد. استفاده از پنجره نیز برای ایجاد یک فضای روشن و بزرگ موثر است.

ایجاد گوشه ی دنج برای تخت خواب
ایجاد گوشه ی دنج برای تخت خواب
ایجاد گوشه ی دنج برای تخت خواب

بیشتر ایده های اتاق خواب با تمرکز بر روی تختخواب و دیوار بالای آن شکل می گیرد. این در حالی است که فضای اتاق خواب های کوچک باعث عدم رسیدن به این امر می شود.

برای به حداکثر رساندن فضا، تختخواب را کنار دیوار و یک گوشه بکشانید و فضای دنج و راحتی را برای خواب ایجاد کنید. اگر احساس می کنید اتاق تان شبیه خوابگاه کالج شده است می توانید دو عدد چراغ به بالای تخت اضافه کنید.

استفاده از سبک مینیمالیستی
استفاده از سبک مینیمالیستی در طراحی اتاق خواب
استفاده از سبک مینیمالیستی در طراحی اتاق خواب

برای اضافه کردن فضا در اتاق خواب می توانید استفاده از مبلمان و وسایل دکوری را به حداقل برسانید. همچنین برای ذخیره سازی می توانید از فضاهای مخفی داخلی استفاده کنید این سازه های داخلی که شامل کشوهای زیر تخت، صندلی و غیره هستند فضای زیادی را به اتاق خواب شما اضافه می کنند در حالی که انگار در آنجا وجود ندارند.

استفاده از شلف های شناور
دکوراسیون اتاق خواب های کوچک
دکوراسیون اتاق خواب های کوچک

قفسه های دیواری می توانند کارهای زیادی را در دکوراسیون اتاق خواب های کوچک انجام دهند. در اینجا قصد داریم چند ایده را به شما پیشنهاد بدهیم:

  • قرار دادن یک میز نزدیک درب ورودی
  • استفاده از قفسه های کتاب
  • ایجاد مکانی برای لباس ها، استفاده از جعبه های رنگارنگ برای لوازم جانبی مدرن
  • استفاده از میز تاشو

منبع: https://freshome.com/small-bedroom-ideas/