پرش لینک ها

ویژگی های سبک روستیک مدرن

اگر شما جزو علاقه مندان طبیعت هستید می توانید دکوراسیون منزل خود را به سبک روستیک مدرن انتخاب کنید. رنگبندی در سبک روستیک مدرن بسیار ساده و یک دست است. از دیگر ویژگی های سبک روستیک مدرن استفاده از پنجره های بزرگ برای القای حس فضای بیرون در داخل منزل است.

استفاده از مواد طبیعی در سبک روستیک
استفاده از مواد طبیعی در سبک روستیک
استفاده از مواد طبیعی در سبک روستیک

از مهم ترین فاکتورها در سبک روستیک مدرن استفاده از متریال سنگ و چوب است. ممکن است شما یک ویلا یا یک خانه به سبک قدیمی داشته باشید، برای استفاده از این خانه قدیمی می توانید از سبک روستیک مدرن بهره بگیرید. مثلا یک دیوار سنگی قدیمی که گذر زمان را به خوبی نشان می دهد. همچنین می توانید یک شومینه سنگی یا تیرک های چوبی را نیز به دکوراسیون منزل خود اضافه کنید.

یکی دیگر از مهم ترین موارد که در سبک روستیک مدرن فراموش نمی شود دیوار پنجم یا همان سقف است که با ظاهر شیب دار یا کلیسایی تعبیه می شود. اما اگر منزل شما فاقد سقف شیب دار است نگران نباشید می توانید از دیرک های چوبی برای دکور کردن سقف استفاده کنید.

متریال چوب در سبک روستیک مدرن تنها برای طراحی داخلی نیست بلکه می تواند به عنوان یک متریال جذاب در طراحی بیرونی نیز استفاده شود.

استفاده از پارچه های ساده و سبک در طراحی دکوراسیون روستیک مدرن
ویژگی های سبک روستیک مدرن
ویژگی های سبک روستیک مدرن

جنبه طبیعی سبک روستیک مدرن به شما اجازه می دهد که از الیاف کتان در روکش مبلمان و تخت و خواب استفاده کنید. همچنین فرش های پشمی نمونه های دیگری از الیاف طبیعی است که می توانید در این دکوراسیون استفاده کنید.

از آنجا که رویکرد در این مدل طراحی داخلی جنبه طبیعی است می توانید برای روبالشتی و کوسن ها از پارچه های کنفی و گونی استفاده کنید. می توانید از پوست گاو نیز برای تزئین استفاده کنید که علاوه بر جنبه طبیعی بسیار بادوام است.

پنجره در سبک روستیک مدرن
پنجره در سبک روستیک مدرن
پنجره در سبک روستیک مدرن

یکی از عوامل مهم که نماینده اصلی سبک روستیک مدرن محسوب می شود پنجره های بزرگ است که باعث می شود فضای خارجی را به فضای داخلی خانه نزدیک کند. پنجره ها یکی از معدود عواملی است که در طراحی مدرن و روستیک مورد توجه قرار می گیرد.

اهمیت رنگ در سبک روستیک مدرن
اهمیت رنگ در سبک روستیک مدرن
اهمیت رنگ در سبک روستیک مدرن

استفاده از رنگ در دکوراسیون روستیک مدرن بسیار محدود است. در این سبک معمولا بیشتر دیوارها را سفید نگه می دارند که معمولا با مصالح طبیعی مانند سنگ و چوب تزئین می شوند.

از دیگر عوامل دکوراتیو که حتما در این سبک باید رعایت شود استفاده از شومینه چوبی یا سنگی است.

منبع : https://www.decoist.com/2014-01-28/modern-rustic-style-interiors/