پرش لینک ها

ایده نورپردازی اتاق نشیمن

اتاق نشیمن کاربردهای زیادی دارد، این اتاق محلی برای تماشای فیلم، مطالعه، بازی و نوشتن تکلیف شب بچه ها است. به همین دلیل هنگام انتخاب ایده نورپردازی اتاق نشیمن فاکتورهای زیادی وجود دارد.

نورپردازی اتاق نشیمن به سبک معاصر
نورپردازی اتاق نشیمن به سبک معاصر
نورپردازی اتاق نشیمن به سبک معاصر

طرح های ساده اغلب این قابلیت را دارند که در اتاق های مدرن بسیار برجسته به نظر برسند، بنابراین به دنبال اشکال دراماتیک و وسایل غیر معمول نباشید. مثلا نورپردازی اتاق نشیمن با استفاده از روشنایی هایی که در کف وجود دارند.

با استفاده از سایه های ظریف و نور ملایم لامپ ها یک حالت کلاسیک و مدرن ایجاد کنید. به علاوه اینها در حالت عادی مکمل چراغ های سقفی هستند.

از چراغ های دیواری استفاده کنید
برای اتاق نشیمن از از چراغ های دیواری استفاده کنید
برای اتاق نشیمن از از چراغ های دیواری استفاده کنید

ایجاد یک نورپردازی اتاق نشیمن با حالت گرم و صمیمی و با استفاده از چراغ های دیواری گزینه ی خوبی است. اگر شما یک اتاق نشیمن در ضلع شمالی دارید چراغ های دیواری گزینه های مناسبی برای استفاده هستند. چراغ های دیواری باعث بازگشت نور به داخل خانه می شوند و فضایی گرم و صمیمی را به وجود می آورند. این چراغ ها نسبت به چراغ های سقفی عمق بیشتری به اتاق ها می دهند.

همچنین اگر یک اتاق نشیمن کوچک دارید چراغ های دیواری گزینه های خوبی برای بزرگتر نشان دادن فضا هستند.

با طرح مدرن میانه قرن بیستم فضایی را ایجاد کنید
ایده نورپردازی اتاق نشیمن
ایده نورپردازی اتاق نشیمن

آیا می خواهید نورپردازی اتاق نشیمن خود را به سبک قرن نوزدهم انجام دهید؟ می توانید بر روی یک لوستر برجسته یا چراغی آویز سرمایه گذاری کنید. همچنین هر چیزی که حاوی لامپ های بزرگ و پر نور باشد. برای ایجاد هماهنگی در طراحی از وسایل تزئینی مانند مجسمه ها نیز استفاده کنید.

یک لامپ آویز فولادی با سبک صنعتی انتخاب کنید
نورپردازی اتاق نشیمن
نورپردازی اتاق نشیمن

استفاده از سبک صنعتی در نورپردازی اتاق نشیمن با چراغ های آویز فلزی نیز گزینه ی خوبی می باشد. این سبک برای نورپردازی یک فضای عالی را ایجاد می کند. فقط توجه کنید نوری که از این چراغ ها متصاعد می شود ممکن است خشن باشد. برای بهبود فضا می توانید از چراغ هایی با نور نقطه ای ملایم استفاده کنید.

منبع: https://www.realhomes.com/design/lighting-ideas-for-living-rooms