پرش لینک ها

سبک های دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی هماهنگ نمودن رنگ‌ها و اشیاء موجود در یک فضا به صورت کاملا هنرمندانه می‌باشد که این امر مستلزم در اختیار گرفتن دانش و مهارت‌های مختلف است. مواجهه با انواع سبک های دکوراسیون داخلی سبب بروز احساسات مختلف در انسان می‌شود. احساسات با توجه به نوع طراحی داخلی فضا می‌توانند بسیار متفاوت باشد.

همانطور که می‌دانیم فضای اطراف بر زندگی ما بسیار تاثیر‌گذار است. بنابراین نحوه دیزاین دکوراسیون داخلی نیز بسیار حائز اهمیت می‌باشد. در حالت کلی طراحی داخلی در ایجاد خانه‌های آرامش‌بخش از طریق دیزاین دکوراسیون منزل و محل کارهای بسیار منعطف و دل‌انگیز کاربرد دارند. این تنها بخشی از کاربردهای گسترده دکوراسیون می‌باشد.

همچنین یک فضا باید بتواند تمام نیازهای کاربران را فراهم نماید و فراهم نمودن چنین شرایطی بستگی به نوع دکوراسیون فضا دارد. در حالت کلی نحوه نورپردازی فضا، چیدمان صحیح مبلمان و استفاده صحیح از رنگ‌ ها بر طبق اصول زیباشناسی در شکل‌گیری یک دکوراسیون داخلی بسیار کارآمد و در عین حال زیبا، کمک شایانی می‌کند. در حالت کلی می‌توان گفت طراحی داخلی نوعی بازسازی و نوسازی محسوب می‌شود زیرا تمامی چیدمان ها بر طبق اصول اساسی و کاملا زیباشناسانه مورد استفاده قرار می‌گیرند و وسایل و اجزاء اضافه حذف خواهند شد.

برخی از سبک های متداول در دکوراسیون داخلی:
نمونه دکوراسیون داخلی
نمونه دکوراسیون داخلی
– دکوراسیون داخلی مدرن

دکوراسیون داخلی با سبک مدرن سبب طراحی داخلی به صورت کاملا ساده و با استفاده از خطوط تیره، رنگ‌های ساده و کاربرد موادی مانند شیشه و فلز می‌شود. اصل اساسی در سبک مدرن سادگی است که این اصل برگرفته از اصول اساسی مدرنیسم می‌باشد.

دکوراسیون داخلی سبک مدرن
دکوراسیون داخلی سبک مدرن
دکوراسیون داخلی معاصر

دکوراسیون داخلی با سبک معاصر بدین معنا است که با توجه به اقتضای زمان روش و مواد استفاده‌شده در آن، متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال ممکن است در گذشته استفاده از رنگ‌ های گرم و چیدمان ساده یک اصل برای طراحی داخلی محسوب می‌شد در صورتی که ممکن است امروزه این اصول کاملا متفاوت باشد.

دکوراسیون داخلی مینیمالیست

در دکوراسیون داخلی مینیمالیست بیشتر از رنگ‌های طبیعی و کمرنگ استفاده شده و تا حد امکان از تجمل پرهیز می‌شود. همچنین از وسایل ساده و کوچک استفاده می‌کنند. این نوع طراحی داخلی تقریبا مشابه سبک مدرن می‌باشد با این تفاوت سبک مینیمالیست بر سادگی بیش از سبک مدرن تاکید می‌کند.

دکوراسیون داخلی سبک مینیمالیست
دکوراسیون داخلی سبک مینیمالیست

دکوراسیون داخلی دارای سبک های بسیاری است که در این مطلب فقط به معرفی سه سبک رایج آن پرداختیم و سبک های دیگر دکوراسیون داخلی از جمله روستیک مدرن، اسکاندیناوی، ترنزیشنال یا انتقالی، صنعتی، شبی شیک و … را در مطالب دیگر سایت معرفی خواهیم کرد.