پرش لینک ها

آشنایی با دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی به معنای هنر و دانشی است برای ایجاد یک فضای داخلی که از لحاظ ظاهری و زیبا شناختی برای افراد موثر و مفید باشد. نکته ی قابل توجه برای آشنایی با دکوراسیون داخلی این است که از سبک ها و گرایش های متنوعی پیروی می کند. این ویژگی ها نشان دهنده ی سلیقه و سبک شخصی افراد محسوب می شود.

به نوعی آشنایی با انواع دکوراسیون داخلی به شما اجازه می دهد که با نورپردازی مناسب حالت و جو فضا را تغییر دهید. ضمنا مهم است که بتوانید با کمک مبلمان که مکمل فضا است یک پلان آزاد را با دکوری که جلوه ای مناسب داشته باشد را جفت و جور کنید.

دکوراسیون برای بیشتر افراد نوعی سرگرمی محسوب می شود و بهمین دلیل برخی افراد عقیده دارند که دکوراسیون داخلی نوعی سرگرمی است. درست است که طراحی دکوراسیون احتیاج به دانش آکادمیک ندارد، اما این مسئله نوعی اثر هنری و خلاقیت محسوب می شود. برخی از افراد در این زمینه صاحب استعداد ذاتی هستند.

وظایف دکوراسیون داخلی چیست
وظایف دکوراسیون داخلی
وظایف دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی برای فضا یک پوشش محسوب می شود. این مقوله در اوایل قرن بیستم اوج گرفت و در حال حاضر مفهومی گسترده تر به خود گرفته. این مفاهیم گسترده که با پست مدرنیسم، رترو و زیبای شناسی سنتی آغاز شده اکنون به نقطه ی اوج خود رسیده است.

نحوه ی کار دکوراتورها در دکوراسیون به این شکل است آن ها برای اینکه در فضای داخلی جذابیت و پیوستگی ایجاد کنند از آغاز تا پایان کار از یک سبک پیروی می کنند. این در حالی است که باید بافت و الگو های مورد نظر مشتری با طرح ها و مفهوم کلی سبک انتخابی شما سازگاری داشته باشند.

تفاوت دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی
دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی

بیشتر افراد دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی را یکسان می دانند اما در واقعیت این دو مفهوم با یکدیگر متفاوت هستند. برای درک بیشتر باید بدانید که یک دکوراتور داخلی وظیفه ی انتخاب رنگ دیوار را دارد، اما طراحان داخلی برای تغییر ساختار رنگ ها و حالات را تغییر می دهند. در دکوراسیون داخلی افراد با استفاده از وسایل قصد دارند فضا را تغییر داده و به آن حس و حال ببخشند در حالی که در طراحی داخلی هدف استفاده بهینه از فضای موجود است.

در حال حاضر صنعت دکوراسیون داخلی پا به پای پروژه های مسکونی و ساخت و ساز پیش می رود. دکوراتورهای داخلی با استفاده از نوآوری ها و بروزرسانی نقاط قوت در فضای داخلی منزل به صاحب خانه ها کمک می کنند فضای داخلی منزل را به نحو دلپذیر و مناسبی آراسته کنند.

دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی

نکات مهمی که در دکوراسیون داخلی هنگام اجرا اهمیت دارد انتخاب تم یا موضوع است. پس از آن تصمیم بگیرید دکوراسیون خود را شخصی سازی کنید. و در آخر باید کاربری فضا را مد نظر داشته باشید. یک دکور حرفه ای می تواند تاثیر مثبتی بر افراد داشته باشد و حتی در روحیه ی آنها تاثیر مثبت برجای بگذارد.

منبع سایت آمریکایی وبستر: https://www.merriam-webster.com/dictionary/interior%20decoration